15 Aralık 2011 Perşembe

meslek aşkı

Bir ek deyip geçmemek lazım, çok şey değiştirir bazen bir -de. Çok karizmatik olabilir bazen bir -de. Prensipleri vardır kendi içinde. Bazen ayrı yazılır bazen bitişik. Diğer eklere benzemez. Nasıl kullanacağınızı şaşırırsınız. Bazen kelimenin yanına yakıştırırsınız, bazen de içinize sindiremez uzaklaştırırsınız. Şimdi bu ayrı mı olmalı yoksa bitişik mi? Kuralı da yoktur ki öyle kesin, tecrübe meselesidir, görgü meselesidir. Ya yaparsınız ya da ömür boyu karıştırırsınız. Bu yüzden de çok ayıplanırsınız.Çok şeyin ölçütüdür bir minicik -de eki.

Çok isterdim isminin hallerinden biri olup dibine sokulmayı satırlar üstünde bile olsa.Kesme işareti mesafesine  bile razıydım. Ama gene ironilerin kadınıyım. Hem dahi anlamındayım sana, hem de senden ayrı yazılırım. Yanında ayıplanırım, yasaklanırım. 

Daha fenası ne biliyor musun! Sen olmasan ben cümleden atılırım, ama ben olmazsam sen en fazla anlamını değiştirirsin. Kaybetmezsin anlıyor musun değişirsin. Kendine yeni anlamlar edinirsin, yokluğumu hiç fark etmezsin. Hiç de şikayet etmezsin...

Ama sen gene de DE DE DE benim istediklerimi DE!

Hiç yorum yok: